Založ si blog

Dôchodkom pomôže revolúcia, nie reformy

I ja som sledoval vyjadrenia slovenských politikov, ktorí jednali o zavedení stropu odchodu do dôchodku na hranici 64 rokov. Bez ohľadu na politický odtieň buržoáznych strán sa vyjadrili, že je možné zaviesť strop 64 rokov, ale len keď prídu reformy a síce – že ten dôchodok bude mizerne malý, alebo že sa budú musieť dvihnúť dane, aby to bolo z čoho zaplatiť.

Nepochybujem o tom, že všetci logicky uvažujúci ľudia mali tiež chuť vtrhnúť do televízie a vysvetliť im, že peniaze na dôchodky existujú. Sú ich plné kontá domácich i zahraničných kapitalistov, ktorým tu spravujeme majetky.

Hovoria, že nemáme na dôchodky peniaze a pritom rozpredali kompletný národný majetok ČSSR. Hovoria že sa nerodia deti a zaviedli systém, ktorý uvalil na mladých úžernícke hypotéky. Vyháňa chlapov a ženy na montáže, za pás či utierať zadky a robiť sluhov do cudziny. Aby sa mohli osamostatniť a nakŕmiť najskôr banku a až potom svoje deti.

Je absurdné, aby sme na jednej strane počúvali o tom, že ekonomika rastie, že vyrobíme a vyprodukujeme každým rokom viac a že rastie HDP a na druhej strane počúvame, že sa nám to neprejaví v životnej úrovni.

Logicky – ak stúpa produktivita, tak by mal vek odchodu do dôchodku klesať. Ale žiaľ – neprodukujeme pre seba. Produkujeme pre iných. Produkujeme pre tých, ktorí by mohli dôchodkovať aj celé tisícročia..

Kapitalisti otvorene priznávajú protiľudovosť systému, ale vykladajú nám to svojimi grafmi. Ja týmto grafom rozumiem, ale odmietam sa im prispôsobovať – teda umrieť v práci. Existuje aj iná možnosť – povaliť systém, ktorý takéto grafy produkuje a zaviesť systém iný – spravodlivejší, taký ktorý má na prvom mieste človeka a nie vytĺkanie ziskov.

Dnes Vám ho ponúkam vo forme reklamného letáku:

Grafika: autor

Solidaritou ku generálnemu štrajku – reportáž z Beluše

13.04.2023

V posledné roky si ako človek s obmedzenými časovými možnosťami vyberám zhromaždenia a podujatia, ktoré podporím svojou účasťou. V poslednej dobe je na Slovensku aj mnoho takých, ktoré by som nepodporil, ani keby som nevedel čo s časom. Ešte nedávno jedni vyšinutí vyvreskovali čosi o rúškach, nanorobotoch v tyčinkách, o rozrušovaní detských mozgov bezkontaktným [...]

Majú sa spojiť Slovania či proletári?

20.03.2023

Téma slovanstva po duchovnej a kultúrnej stránke je mi veľmi blízka. Občas však v týchto kruhoch, na internetoch, ale aj medzi rôznymi občianskymi iniciatívami narazím na politické želanie, aby sa všetci Slovania spojili a vymanili sa spod súčasného systému. Aký máš problém? Niekedy je otázne, čo sa „problémami súčasného systému“ rozumie. Častokrát sa problém [...]

Ako je to s tým fašizmom?

21.09.2022

V dnešné dni, keď si pripomíname 78. výročie Slovenského národného povstania počúvame o fašistoch a fašizme pomerne často. V posledných rokoch sa toto slovo tak opotrebúva. Podaktorí ho už zodrali a dnes nikto nevie čo to znamená. Raz je fašista Putin, potom Zelenskyj, raz Matovič, inokedy Kotleba či Uhrík. Máme tu tiež fašizmy s prívlastkami ako napríklad [...]

hasiči nové autá

Najdôveryhodnejšou inštitúciou na Slovensku sú hasiči

31.05.2023 12:03

Polícii zase úplne dôveruje 12 a skôr 35 percent opýtaných.

Jan Lipavský

Návrat po 37 rokoch? Česko bude kandidovať na členstvo v Bezpečnostnej rade OSN

31.05.2023 12:03

"Žijeme v dobe, keď Rusko narúša svetový poriadok, útočí na podstatu európskej civilizácie," vyhlásil šéf diplomacie.

Michal Šimečka, Progresívne Slovensko

Drsný odkaz: Šimečka dostal krompáčom do hlavy. Neodradí ma to, aj keď je to extrém

31.05.2023 12:00

Na jeden z bilboardov mu niekto „zaťal“ krompáčom do hlavy s odkazom „zbohom“.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Ruskí protiputinovskí partizáni najímajú tisíce členov na útoky proti Moskve

31.05.2023 11:35

Veliteľ skupiny povedal, že má obrovské počty žiadateľov o členstvo a tí už čakajú, kedy sa budú môcť k partizánom pridať.