Založ si blog

Dôchodkom pomôže revolúcia, nie reformy

I ja som sledoval vyjadrenia slovenských politikov, ktorí jednali o zavedení stropu odchodu do dôchodku na hranici 64 rokov. Bez ohľadu na politický odtieň buržoáznych strán sa vyjadrili, že je možné zaviesť strop 64 rokov, ale len keď prídu reformy a síce – že ten dôchodok bude mizerne malý, alebo že sa budú musieť dvihnúť dane, aby to bolo z čoho zaplatiť.

Nepochybujem o tom, že všetci logicky uvažujúci ľudia mali tiež chuť vtrhnúť do televízie a vysvetliť im, že peniaze na dôchodky existujú. Sú ich plné kontá domácich i zahraničných kapitalistov, ktorým tu spravujeme majetky.

Hovoria, že nemáme na dôchodky peniaze a pritom rozpredali kompletný národný majetok ČSSR. Hovoria že sa nerodia deti a zaviedli systém, ktorý uvalil na mladých úžernícke hypotéky. Vyháňa chlapov a ženy na montáže, za pás či utierať zadky a robiť sluhov do cudziny. Aby sa mohli osamostatniť a nakŕmiť najskôr banku a až potom svoje deti.

Je absurdné, aby sme na jednej strane počúvali o tom, že ekonomika rastie, že vyrobíme a vyprodukujeme každým rokom viac a že rastie HDP a na druhej strane počúvame, že sa nám to neprejaví v životnej úrovni.

Logicky – ak stúpa produktivita, tak by mal vek odchodu do dôchodku klesať. Ale žiaľ – neprodukujeme pre seba. Produkujeme pre iných. Produkujeme pre tých, ktorí by mohli dôchodkovať aj celé tisícročia..

Kapitalisti otvorene priznávajú protiľudovosť systému, ale vykladajú nám to svojimi grafmi. Ja týmto grafom rozumiem, ale odmietam sa im prispôsobovať – teda umrieť v práci. Existuje aj iná možnosť – povaliť systém, ktorý takéto grafy produkuje a zaviesť systém iný – spravodlivejší, taký ktorý má na prvom mieste človeka a nie vytĺkanie ziskov.

Dnes Vám ho ponúkam vo forme reklamného letáku:

Grafika: autor

Treba vymeniť systém, nie premiérov

04.05.2021

Prvého mája 2021 sme sa s rodinou vybrali do Zoologickej záhrady v Bojniciach, keďže sa v Prievidzi okoloidúci zišli pri príležitosti Prvého mája, zastavili sme sa aj my a dovolil som si predniesť krátky príhovor, kde som sa venoval predovšetkým tomu, že výmenami kapitalistických politikov a vlád nevyriešime zásadné otázky života spoločnosti. I keď pri mnohých [...]

Ak nie ste ovca, nehovorte „Béé“, len preto že niekto hovorí A

28.10.2020

„Henten k***t Matovič skurvený… Tí ľudia sedia ako prij***ný, je to tu ako vlak duchov, každý čumí len do toho telefónu ako je***tý.“…. v tom momente som sa už postavil. A nie preto, že som nečumel do telefónu. Ani nie preto, lebo dotyčný tieto slová hovoril práve do (toľko kritizovaného) telefónu počas cesty vlakom. Kašlem na to, že nesúhlasí s [...]

O našej volebnej spolupráci s Eduardom Chmelárom, ale i o ťažkej práci s ľuďmi

04.02.2020

Nedávno som si na YouTube pozrel diskusiu troch predstaviteľov, nazvime to „radikálnej ľavice“. Sedeli vedľa seba Eduard Chmelár, Ľuboš Blaha a Jozef Hrdlička. Najväčšiu názorovu zhodu som mal s Jožom Hrdličkom a to platí i dnes, názorovo najďalej som bol asi od Eduarda Chmelára, i keď v niektorých názoroch som mu dával 100% za pravdu.

San Maríno voľby referendum

V San Maríne schválili v referende legalizáciu interrupcií

27.09.2021 08:49

San Maríno je jednou z posledných európskych krajín, v ktorých sú interrupcie zakázané za akýchkoľvek okolností.

Kosice

Košičan oznámil dve bomby. Môže dostať päť rokov

27.09.2021 07:00

Svojím konaním ohrozoval ľudí v nákupnom centre a na železničnej stanici. Oba priestory polícia evakuovala.

covid automat

Od pondelka je päť okresov v bordovej farbe, zelená je iba Dunajská Streda

27.09.2021 06:31

Červených je podľa COVID automatu 39 okresov a oranžových 34.

koronavírus, Taiwan

ONLINE: Južná Kórea zažíva najsilnejšiu vlnu pandémie

27.09.2021 06:15, aktualizované: 07:51

Prvýkrát od začiatku koronavírusovej pandémie v Južnej Kórei prekročil počet novo nakazených tritisícovú hranicu.