Založ si blog

Prečo sa nezúčastňujem pochodov „Za slušné Slovensko? „

Pretože profesionálni podvodníci vždy vyzerajú slušne, z očí im žiari dobro a majú príjemné vystupovanie. Častokrát do chvíle, až im zveríte dôveru.

O tom, že Fico, Matovič aj Sulík sú pre mňa jedna veľká koalícia som už písal a nemá zmysel sa opakovať. Kriticky som sa vždy vyjadroval voči kapitalistickým stranám bez ohľadu na to, ktorá z nich sa označuje za „pravicovú“ a ktorá za „ľavicovú“. Chcem skôr reagovať na protesty, ktoré sa tu objavili po smri Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Dnes sa na fotografiu týchto mladých ľudí pozerám inak ako pred dvoma týždňami. Vtedy som za ňou videl dvoch mladých ľudí, ktorí prišli o život hanebným činom. Aj na našom FB profile sme tento čin odsúdili a vzdali sme im úctu. Dnes, keď vidím fotografiu týchto ľudí, už nevidím ich. Už tam vidím celú neoliberálnu žumpu od Štefana Hríba, cez Sulíka a Nicholsonovú až po Igora Matoviča.

Dnes sa opakujú tie isté protesty, aké tu už boli. Či Bonaparte alebo „Veľký protikorupčný pochod“. Presne to isté, tá istá omletá pesnička – iba s čerešničkou na torte – vraždou dvoch mladých ľudí. Úmyselne nespomínam protesty Gorila. Tých som sa sám zúčastnil či už v Žiline, alebo v Ružomberku, pretože tie protesty boli o tom, že VŠETCI po roku 1989 sú organizovaní zločinci. Tu sme nezhadzovali jedného, aby sme posadili na koňa druhého.

Je faktom že vražda mladých ľudí nemá v súčasnom storočí čo hľadať a v podstate je správne, že ľudia ukázali že to odmietajú. Potiaľ je to v poriadku. Ale keď sa z toho stane komparz pre nových Dzurindov, už to v poriadku nie je. Dovolím si tvrdiť, že tak ako bola zneužitá vražda, sú zneužívaní aj  tí, ktorí prišli na námestia. Ako by som sa asi mal cítiť, keby som stál pod pódiom na ktorom reční dvorný novinár vojnových štváčov a propagátor agresie USA, Štefan Hríb?

V zostrihu z Banskej Bystrice som počul jedného pána, ktorý hovoril, že oni začali rokom 1989 a títo mladí to hádam už dokončia. Pýtam sa preto – čo chcete dokončiť? Chcete rozkradnúť aj to posledné čo ostalo? Chcete spoplatniť aj to posledné čo je ešte ako tak dostupné? Chcete sprivatizovať aj to posledné čo nám má slúžiť? Pretože v roku 1989 šlo podľa mňa o to sprivatizovať Československo.

Čo je to tá slušnosť? Kto ju reprezentuje? Koho a čo nám ponúkajú? Slušnosťou sa oháňa kde to. Slušné je KDH, heslo SNS je HRDO-ODBORNE-SLUŠNE, Kotlebovci majú na dodávke napísané, že chránia slušných ľudí. Slušný je tu kade kto. Aj posledný pouličný obchodník, ktorý vám chce predať nejakú predraženú nepotrebnú vec. Podľa mňa je napríklad neslušné, že človek, ktorý celý život pracoval sa nedožije dôchodku. Toto nám ponúkajú všetky kapitalistické strany bez ohľadu na to, kto je upravenejší, má čistejšie sako a na verejnosti používa menej vulgárnych slov. Neslušné je tiež spraviť z bývania úžeru vo forme hypotéky, kedy mladí ľudia namiesto jedného domu zaplatia dva. Ja v slušnosti rozlišujem medzi formou a obsahom. Sám niekedy neslušne pošlem do prdele niekoho, kto je slušný, ale jeho zámery sú neslušné.

Slušáci z pódií nám zatiaľ žiadnu alternatívu neponúkajú. Jedná sa len protest FUJ FICO č. 25. a volajú po nových voľbách. Keď tak pozerám na preferencie, žiaden posun k slušnosti nenastane. Takže voľby opäť nič neriešia. Ani ja nesúhlasím s prepojeniami vládnych predstaviteľov na mafiu, aj keby sa mali čo i len obtrieť o ich zimný kabát. Tí druhí však nie sú o nič lepší. Niektorí predstavitelia opozície majú s nimi aj pekné fotografie. Preto odmietam byť komparzom týchto dvoch táborov. Neprídem Ficovi na 1. máj (organizujem si vlastný :)) ani na MDŽ, ale neprídem ani na protest „Za slušné Slovensko“, ktorý už pomaly ale isto nemá nič spoločné s dvoma zavraždenými ľuďmi.

Protesty treba posudzovať podľa toho kto ich organizuje a kto tam reční a žiaľ keď tých ľudí vidím, je mi zle, lebo ich politické názory poznám.  Ja mám vo zvyku keď organizujeme verejné zhromaždenia ponúkať aj konkrétnu alternatívu. Nehovorím len čo je pre mňa „FÚJ“. Ale aj čo je „JÉÉJ“. A v rámci slušnosti by to mali spraviť aj organizátori protestov.

Keď sa im podarí vymeniť Fica, v mojom živote sa mnoho nezmení, ale odmietam im pri tom robiť komparz.

 

Nech sa Sulík prepadne do Západného Nemecka

05.04.2018

Keď Richard Sulík začal písať o tom, ako chudák nemohol ísť na Veľký piatok do obchodu, zrejme si myslel, že vystihuje problémy minimálne 80% Slovákov. Po sprche komentárov na jeho adresu viac »

Úvaha o rozdelenom svete

27.03.2018

Zverejňujem svoj starší text asi spred 7 rokov. Venuje sa hlavne situácii počas studenej vojny a argumentuje o tom, že existencia kapitalizmu v štáte neznamená automaticky rast a dobrú životnú viac »

O Kiskovi, Ficovi, Majdane a novinárovi Kuciakovi

05.03.2018

Po vražde mladého novinára a aj jeho priateľky sa na politickej scéne rozpútali veľké turbulencie, už sa hovorí o predčasných voľbách, ľudia z iných strán i z "protestného hnutia" sa viac »

Bill Cosby

Porota uznala amerického komika Cosbyho vinného zo znásilnenia, hrozí mu 10 rokov

26.04.2018 20:26

Prípad Constandovej nie je jediným, ktorý sa proti Cosbymu objavil.

SMER-SD: Zostavovanie novej vlády

V Smere nevidia dôvod na výmenu predsedu Roberta Fica

26.04.2018 20:05

Poslanec NRSR a niekdajší podpredseda strany Marek Maďarič pred pár dňami uviedol, že otázka výmeny predsedu strany by nemala byť pre stranu tabu.

CIA, Mike Pompeo

Mike Pompeo sa stal novým ministrom zahraničia USA

26.04.2018 19:24

Niektorí demokrati ho označujú za príliš slabého politika na to, aby mohol vyvažovať nevypočítateľné kroky prezidenta Donalda Trumpa v zahraničnej politike.

dialnica D1 Hubova - Ivachnova

Stavba úseku D1 stojí, dialničiari a primátor sa navzájom obviňujú

26.04.2018 18:13

Postoj Ružomberku k úseku Hubová - Ivachnová je podľa NDS "zmätočný", primátor mesta označuje konanie diaľničiarov za "absurdné".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 118794x
Priemerná čítanosť článkov: 2285x

Autor blogu

Kategórie