Založ si blog

Výsledky volieb sú adekvátne našim možnostiam

Úvodom sa chcem poďakovať všetkým 946 voličom, ktorí si našli 4. novembra čas a išli voliť jediného protisystémového kandidáta – Stanislava Pirošíka. Chcem sa poďakovať aj tým, ktorí chceli ísť voliť, ale z pracovných dôvodov sa zúčastniť nemohli. Vzhľadom na to, že som nemal žiadnu kampaň, tento výsledok nepovažujem za tragický.

Nie som a ani nechcem byť alibista, ktorý sa stále vyhovára prečo skončil na posledných priečkach, ale chcem povedať toľko, že tie výsledky sú adekvátne našim možnostiam či už finančným, alebo časovým. Faktom ostáva, že kampaň som strávil na lešení v poľskej oceliarni. Faktom zostáva, že moja kampaň medzi ľuďmi pozostávala z jednej večernej návštevy Liptovského Mikuláša, kde som ľuďom porozdával svoje čiernobiele podomácky vytlačené plagáty. A verte mi, že ani ľudí, ktorí so mnou prídu do kontaktu napr. v práci hneď neobťažujem s tým, aby ma šli voliť. Mnohí sa ma až sami od seba pýtali, že ma videli v zozname kandidátov.

Výsledky volieb, nech by boli akékoľvek, mi nikdy žili trhať nebudú, nakoľko politiku nerobím vážne a seriózne. Na to nemám čas. Ak niečo robím vážne, tak sa tomu musím venovať pravidelne každý deň. A to je pre mňa momentálne luxus. Zamyslite sa, ako by vyzerala vaša práca, vaše zamestnanie, keby ste ju robili po večeroch na kolene? Snažím sa vo voľnom čase presadzovať niečo o čom som presvedčený že je správne i keď čelím veľkej presile. Účasť vo voľbách nie je pre moju príjmovú skupinu. Spodná hranica vážnej účasti vo voľbách sú podnikatelia, ktorí majú aspoň pár tisíc navyše a vedia si zaranžovať voľný čas. Teraz je to často o tom, kto má kde kamarátov a rodinu, ktorá dokáže zagitovať aj ostatných. Niekde zavážilo že som mladý, niekde že som komunista, niekde že som z dediny atd atd…

Nemám okolo seba žiaden „tím“ ľudí v tričkách s mojim menom, ani vo vlastnej dedine ľudia nevedia, že kandidujem, nemám ani peniaze na billboardy, poštárka vám nepriniesla moje noviny priamo do schránky, nenavštívil som všetky obce v regióne, mám iné starosti.

Súdruh Lenin (a tento text píšem práve na 100. výročie VOSR) napísal pred mnohými rokmi brožúrku „Čím začať?“ Písal o tom, čím začať a bol ďalej ako my, ktorí máme riadne registrovanú stranu. Písal o potrebe profesionálnych revolucionárov, ktorí pripravuju a organizujú ľudí za spoločenskú zmenu. My zatiaľ nespĺňame ani to čím začať. Keď reflektujem situáciu v spoločnosti, uvedomujem si, že ešte nie je náš čas, ale vedeli by sme získať a zorganizovať podstatne väčšiu časť spoločnosti, keby sme sa tejto politickej práci mohli seriózne venovať. Práve zabezpečenie profesionálnych revolucionárov je úloha číslo jeden, ktorou by sme sa mali zaoberať.

Voľby preto zatiaľ beriem s úsmevom a namiesto porazeneckých nálad som 5. novembra s úsmevom kotvil polystyrén. A pre tých, ktorí berú voľby vážne a hovoria v akých sme „sračkách“ odkazujem: „Byť v sračkách, to má aj svoje výhody. Môžeš sa hoc aj posrať a nikto si to nevšimne“

Na záver dodám ešte jednu podstatnú informáciu. Mnohí zrejme zo strachu, že budú poslední poodstupovali. Aj ja som dostal otázku, či nechcem odstúpiť. Odpovedal som: To je nemožné. Ja si nemôžem robiť čo sa mi zachce. Nie preto, že by ma niekto riadil, ale pretože reprezentujem istých ľudí, ktorí mi dali dôveru a tých nikdy nezradím. Pred tými mám svoju zodpovednosť a radšej dobehnem posledný akoby som sa mal vzdať.

 

Kto sa o koho stará? (V socializme a kapitalizme)

18.05.2018

Reakcia na názory "makaj a nespoliehaj, že sa štát o Teba postará, už je 30 rokov od pádu totality..." Absolútne nesuhlasim s videním že SOCIALIZMUS (po novom "totalita") = štát sa stará viac »

Hokej 4: 0, bude pršať. .. . a 52 mŕtvych Palestínčanov

14.05.2018

Žiaľ aj tieto suché správy odzrkadľujú veľmi nerovný no vytrvalý boj Palestínčanov za svoje práva, lepšie povedané už za svoju holú existenciu. Tak ako sa nacisti správali k Židom, tak viac »

Rozprava s antikomunistami (otázky a odpovede)

09.05.2018

Vážení priatelia, iste viete, že keď som mal viac času, rád som reagoval a odpovedal na často kladené a aj nekonečne omieľané argumenty voči komunistom a to od takých, že sme rovnakí ako viac »

George HW Bush

Georgea Busha staršieho opäť hospitalizovali

27.05.2018 21:20

93-ročný Bush starší trpí formou Parkinsonovej choroby a často ho trápia zápaly pľúc a ďalšie infekcie.

Giuseppe Conte

Populisti vládu v Taliansku nezostavia, prezident odmietol euroskeptika

27.05.2018 20:54, aktualizované: 22:00

Hovorí sa o predčasných parlamentných voľbách, ktoré by mohli byť už v októbri.

utečenci, Grécko

Španielsko počas víkendu zachránilo vyše 500 migrantov

27.05.2018 19:30

Počet migrantov, ktorí sa plavia cez Stredozemné more do Španielska, v posledných rokoch výrazne vzrástol, zatiaľ čo poklesol ich prílev do Talianska a Grécka.

Jemen, americké námorníctvo

Americké vojenské lode preplávali okolo sporných čínskych ostrovov

27.05.2018 18:31

Čína udalosť označila za provokáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 124837x
Priemerná čítanosť článkov: 2229x

Autor blogu

Kategórie